Błękitni Owińska - strona nieoficjalna

10 Przykazań rodzica

10 Przykazań Rodziców

1. Postaram się dostarczać moje dziecko 15 minut przed treningiem. Opuszczenie rozgrzewki zwiększa ryzyko poniesienia kontuzji.

2. Podczas  zajęć nie będę kontaktował/a się z dzieckiem oraz będę stał/a w miejscu wyznaczonym . Koncentracja chłopca na treningu jest bardzo słaba i powinna się skupić na trenerze i czynnościach treningowych.

3. Podczas rozgrywania meczu, powstrzymuję się od udzielania wskazówek mojemu dziecku, bo mam zaufanie do trenera prowadzącego.

4. W przypadku nieobecności dziecka na treningu powiadomię o tym menagera/trenera.

5 . Rodzice/opiekunowie zobowiązują się do niepodważania autorytetu trenera, zarówno w obecności swoich dzieci, jak i innych rodziców. Ze wszystkimi problemami i wątpliwościami zgłaszają się indywidualnie do trenera/managera.

6.Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko .

7.Powodem, dla którego Twój syn gra w piłkę nożną jest zabawa. Nie wywieraj presji na swoje dziecko.

8.Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania .

9.Nigdy nie zawstydzaj i nie wprawiaj w zakłopotanie swojego syna z powodu występu, zdolności lub rezultatu meczu, w którym uczestniczył.

10.Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na siłę na mistrza, by na skutek przeciążeń fizycznych i psychicznych przedwcześnie się nie " WYPALIŁ "

Żak F1
Ładowanie...